گفتگو

عامل استعدادیابی

عامل استعدادیابی (انگلیسی: Talent agent) به فرد یا شرکتی اطلاق می‌شود که برای بازیگران، نویسندگان، کارگردانان، تهیه‌کنندگان، موسیقیدانان، مدل‌ها، ورزشکاران حرفه‌ای، فیلم‌نامه‌نویسان، خبرنگاران و سایر حرفه‌ای‌های فعال در صنعت سرگرمی، مشاغل مورد نیاز را پیدا می‌کنند. شرکت‌های استعدادیابی، با ایجاد بخش‌های درون سازمانی یا ایجاد آژانس‌های تخصصی و بنگاه‌های استعدادیابی، اقدام به جستجو و جذب استعدادهای مورد نیاز متقاضیان خود می‌نمایند. این آژانس‌ها در زمینه‌هایی چون مدل سازی، تجارت، ادبیات، تبلیغات و آگهی، روزنامه‌نگاری، ورزش، موسیقی و بسیاری از شاخه‌های دیگر فعالیت می‌نمایند.

عامل استعدادیابی (انگلیسی: Talent agent) به فرد یا شرکتی اطلاق می‌شود که برای ورزشکاران، نویسندگان، کارگردانان،تهیه‌کنندگان، موسیقیدانان، مدل‌ها، ورزشکاران حرفه‌ای، فیلم‌نامه‌نویسان، خبرنگاران و سایر حرفه‌ای‌های فعال در صنعت سرگرمی، مشاغل مورد نیاز را پیدا می‌کنند. شرکت‌های استعدادیابی، با ایجاد بخش‌های درون سازمانی یا ایجاد آژانس‌های تخصصی و بنگاه‌های استعدادیابی، اقدام به جستجو و جذب استعدادهای مورد نیاز متقاضیان خود می‌نمایند. این آژانس‌ها در زمینه‌هایی چون مدل سازی، تجارت، ادبیات، تبلیغات و آگهی، روزنامه‌نگاری، ورزش، موسیقی و بسیاری از شاخه‌های دیگر فعالیت می‌نمایند.

 

عامل استعداد ، و یا عامل رزرو ، یک فرد را که می یابد شغل برای است ورزشکاران، نویسندگان ، روزنامه نگاران پخش ، کارگردانان ، نوازندگان ، ورزشکاران حرفه ای ، فیلمنامه نویسان ، نویسندگان ، و دیگر متخصصان در سرگرمی و یا کسب و کارهای مختلف پخش. علاوه بر این ، یک نماینده از مشتریان خود دفاع ، پشتیبانی و حمایت می کند. آژانس های استعدادهای درخشان ، یا با ایجاد دپارتمان هایی در آژانس یا ایجاد کل آژانس هایی که در درجه اول یا کاملاً نماینده یک تخصص هستند ، تخصص دارند. به عنوان مثال ، آژانس های مدل سازی وجود دارد، آژانس های استعدادیابی تجاری ، آژانس های ادبی ، آژانس های انتقال صدا ، آژانس های روزنامه نگار پخش ، آژانس های ورزشی ، آژانس های موسیقی و بسیاری دیگر.

داشتن نماینده لازم نیست ، اما به هنرمند در یافتن شغل (کنسرت ، تور ، فیلمنامه فیلم ، حضور ، خرید ، تیم های ورزشی و غیره) کمک می کند. در بسیاری از موارد ، مدیران انتخاب ورزشکاران یا مشاغل دیگر برای یافتن هنرمندانی که به دنبال آنها هستند به آژانس های استعدادیابی مراجعه می کنند. درصدی از درآمد ستاره (به طور معمول ۱۰٪) به نماینده پرداخت می شود. بنابراین ، گاهی اوقات از نمایندگان به عنوان “۱۰ درصد” نام برده می شود. مقررات مختلف بر انواع مختلف کارگزاران حاکم است. این مقررات توسط اتحادیه های هنرمندان و حوزه قضایی قانونی که نماینده در آن فعالیت می کند ، تنظیم شده اند. انجمن های حرفه ای آژانس های استعدادیابی نیز وجود دارد.

عوامل استعدادیابی دروازه بان مشاغل مشتری خود محسوب می شوند. آنها توانایی تغییر شکل و بازسازی چهره مشتری خود را دارند. آنها معامله گر هستند و با تنظیم معاملات در صنعت سرگرمی ، به ویژه در صنعت سرگرمی هالیوود ، به مشتری خود کمک می کنند.

در کالیفرنیا ، از آنجا که آژانس های استعدادیابی در حال کار با قراردادهای سودآور هستند ، آژانس ها باید تحت بخشهای ویژه ای از قانون کار کالیفرنیا مجوز بگیرند ، که نماینده را به عنوان “شخص یا شرکتی که درگیر خرید ، پیشنهاد ، وعده یا تلاش است” تعریف می کند برای تهیه یک شغل برای یک هنرمند یا هنرمند. ” [۱]

آژانس های بزرگ استعدادیابی شامل Endeavor ، Creative Artists Agency ، United Talent Agency و ICM Partners هستند .

انواع نمایندگان و آژانس های استعدادیابی

پخش آژانس های روزنامه نگاری

برخی از آژانس های استعدادیابی در نمایندگی خبرنگاران اخبار تلویزیونی و مجریان مجله های خبری تلویزیونی تخصص دارند. روزنامه نگاران و مجریانی که توسط این نمایندگان نمایندگی می شوند در درجه اول در ایستگاه های تلویزیونی در بازارهای محلی یا در شبکه ها کار می کنند. عناوین شغلی بسیاری برای روزنامه نگاران اخبار پخش شده از جمله مجریان ، گزارشگران ، برنامه ریزان هواشناسی ، مجریان ورزشی ، خبرنگاران و مجریان وجود دارد.

عوامل تجاری و نمایشی

ورزشکاران ممکن است به  ورزش خاص و همچنین تبلیغات تجاری علاقه مند باشند. بعضی از نمایندگان انواع کارهای ورزشی را بر عهده خواهند گرفت ، در حالی که ممکن است برخی دیگر در یک زمینه خاص تخصص داشته باشند. برخی از عوامل فقط در زمینه تلویزیون یا فقط در فیلم و تلویزیون فعالیت می کنند. به طور معمول ، هرچه آژانس بزرگتر باشد ، نمایندگان متخصص در آژانس تخصص بیشتری دارند.

یک نماینده دو مجموعه مشتری دارد: “استعداد” (ورزشکاران، مدل ها ، صدابرداران و غیره) و “خریدار”. اگر مشتری کارمند تولید “داخلی” داشته باشد ، خریدار می تواند مدیر انتخاب ورزشکاران ، آژانس تبلیغاتی ، شرکت تولیدی ، عکاس یا مشتری مستقیم باشد. نمایندگان استعداد را به خریداران ارتقا می دهند ، استعدادهایی را ارائه می دهند که از سن ، نژاد ، جنس ، ظاهر ، استعداد و غیره مناسب برخوردار باشند که خریدار برای پروژه خود دنبال می کند. معمولاً یک عامل ضربه سر بازیگر یا کارت ترکیبی یا نمونه کارها مدل را ارسال می کندبه خریدار. پس از انتخاب خریدار ، نماینده سپس یک ممیزی را ترتیب می دهد (یا برای مدل ها ، “دیدن” یا تماس آزاد). پس از اینکه خریدار استعداد خود را پیدا کرد ، در صورت استخدام هر یک از استعدادها ، خریدار با نماینده تماس می گیرد. نماینده جزئیات کمد لباس ، دستورالعمل ها و غیره را هماهنگ می کند ، همچنین درباره قرارداد یا پرداخت هزینه مذاکره می کند.

توجه داشته باشید که وظیفه نماینده گرفتن استعدادهای درخشان است. استعداد تنها کسی است که می تواند شغل خود را بدست آورد. نمایندگان برای کار خود بسته به اینکه اتحادیه کار باشد (مانند SAG-AFTRA) 10 یا ۲۰ درصد از مبلغ ناخالص کارمزد دریافت می کنند . مشاغل اتحادیه به ازای هر رهنمود مذاکره پرداخت می شود ، اما در مشاغل غیر اتحادیه ای پرداخت گاهی به تأخیر می افتد.

یک نماینده کاملاً مستقر ، شبکه هایی بر روی شبکه های مخاطب خواهد داشت. همچنین ، نمایندگان به خدمات ریخته گری حرفه ای دسترسی دارند. بسیاری از این منابع ریخته گری در دسترس عموم مردم نیست.

اگرچه بیشتر عوامل موفق افراد خصوصی هستند که برای عموم ناشناخته هستند ، اما برخی از آنها در نوع خود افراد مشهوری هستند. از عوامل برجسته استعدادیابی فعلی و سابق می توان به دیوید بگلمن ، آری امانوئل ، فردی فیلدز ، جانی هاید ، ایروینگ پل لازار ، سو منگرز ، کوینسی سیمز ، لو واسرمن ، جدین وونگ و کتاب راهنما اشاره کرد.

 

تفاوت بین نمایندگان و مدیران

تفاوت بین نقش کارگزاران و مدیران کمتر و تارتر شده است. [۸] یک تعریف مکرر از نقش یک مدیر استعداد این است که “نظارت بر امور روزمره یک هنرمند ؛ مشاوره و مشاوره استعدادها در مورد مسائل حرفه ای ، برنامه های بلند مدت و تصمیمات شخصی که ممکن است در حرفه آنها تأثیر بگذارد. ” [۹] همپوشانی قابل توجهی وجود دارد زیرا عوامل استعدادیابی ممکن است تصمیم بگیرند که دقیقاً همان نقش ها را برای مشتریان خود بخاطر علاقه مالی به توسعه مشاغل با استعداد خود و جلب رضایت آنها انتخاب کنند. [۱۰]

قوانین مختلف ایالتی و قوانین صنفی کار بر نقش اختصاص یافته به کارگزاران و همچنین تعیین برخی حقوق خاص ، امتیازات و ممنوعیت ها حاکم است. [۱۱] در ایالت کالیفرنیا ، قانون کار مستلزم صدور مجوز از آژانس های استعدادیابی است و شامل مقرراتی از قبیل بررسی سو criminal پیشینه کیفری ، نگهداری حساب های عملیاتی جداگانه و حساب های اعتماد مشتری است و در کل سایر مقررات کمیسیون ها را به بیست و پنج درصد محدود می کند. [۱۲] در مقابل ، شرکت های مدیریتی به عنوان “غالباً بی نظم” توصیف می شوند. [۱۳] نمایندگان همچنین در شرایط توافق شفاهی دارای اختیارات ممتاز خاصی هستند و می توانند به طور قانونی از طرف مشتری خود با پیشنهاد اشتغالزایی موافقت کنند

یک تفاوت برجسته بین نمایندگان و مدیران تحت قوانین ایالت کالیفرنیا این است که نمایندگان استعدادهای درخشان و نمایندگان استخدام تنها نهادهایی هستند که به طور قانونی مجاز به جستجوی کار از طرف مشتریان خود هستند. [۱۴] این تمایز حقوقی به هنرمندانی مانند دفتونز ، پاملا اندرسون ، نیا وردالوس ، فردی پرینزه جونیور و دیگران این امکان را داده است که با اثبات “خرید غیرمجاز” در دادگاه ، با مدیران خود قرارداد شکسته و از کمیسیون بدهی طبق آن قراردادها پرهیز کنند. [۱۵] از آنجا که اجرای علیه مدیران استعدادیابی که کار تهیه می کنند عمدتا از طریق دادخواست مدنی و نه مجازات های کیفری انجام می شود ، مدیران مستقیماً بدنبال سرپیچی از قوانین ایالتی کار می کنند ، زیرا مشتری ها به دلیل منافع شخصی خود به ندرت با این کار و پرونده هایی که ادعا می کنند خرید غیرقانونی است اعتراض می کنند. نادر هستند

انجمن ورزشی  قراردادهای حق امتیاز آژانس اعتصاب را تعیین می کنند که مقررات و امتیازات خاصی را که فقط برای نمایندگان اختصاص داده می شود از جمله تعیین حداکثر کمیسیون با ده درصد درآمد ناخالص یک استعداد ، مشخص می کند. مدیران محدودیت های یکسانی ندارند.

Spread the love

One thought on “عامل استعدادیابی

  1. اطهری نسب مصطفی says:

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.Typi non habent claritatem insitam

LEAVE A COMMENT

       
        فروشگاه اینترنتی امین- طراحی تولید و برنامه نویسی مصطفی اطهری نسب logo-samandehi
           
   
Translate »
WhatsApp chat
تماس بگیرید