گفتگو

نمایش استعدادیابی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه

0
0
نمایش استعدادیابی (به انگلیسیTalent show) به رویدادی گفته می‌شود که شرکت کنندگان، استعداد و توانایی خود را برای بازیگری، آواز خواندن،  آکروبات بازی، ضربت زنی، هنرهای رزمی، نواختن یک ساز، و سایر فعالیت‌ها را، برای به نمایش گذاشتن یک شکل منحصر به فرد از استعداد، و در مواردی برای پاداش، جایزه و پیروزی انجام می‌دهند. در سال‌های اخیر، اجرای این گونه نمایش‌ها، تبدیل به سبک سریال‌های واقع‌نما شده‌است.

آیا استعدادیابی حقیقت دارد؟

جواب به این سوال بله است. آقای جانسون اوکانر متولد سال ۱۸۹۱ به این پرسش پاسخ می دهد، او فارغ التحصیل رشته فلسفه دانشگاه هاروارد بوده و در زمینه ریاضیات و ستاره شناسی ید طولایی دارد. جناب جانسون اوکانر یک روز که در شرکت جنرال موتورز کار می کرد کارمندانی را دید که بسیار خسته و افسرده با نارضایتی کامل از کارهایی که در حال انجام آن هستند به سر کار می‌آیند و صد البته راندمان پائین کاری داند، او از آنها پرسید چرا شما اینقدر خسته و ناراضی به سر کار می آید، آنها در جواب اوکانر گفتند ما کاری که انجام می دهیم را دوست نداریم.

اوکانر از مدیران جنرال موتورز خواست تا به صورت آزمایشی برای مدت مشخصی برخی از این افراد را انتخاب کند، کار فعلی خود را رها کرده و به سمتی که علاقه مند به  کار در آن حیطه هستند بروند و مشغول شوند.

نتیجه واقعا خارق العاده بود برای مثال خانمی ۵۰ ساله که در واحد مالی شرکت جنرال موتورز کار می کرد از جانسون اوکانر خواسته بود که او را در واحد بازاریابی شرکت جنرال موتورز مشغول به کار بکند (قاعدتاً برای شما قابل حدس است، بله) آن خانوم پس از چند سال رکورد فروش بازاریابان جنرال موتورز را شکست. جانسون اوکانر تئوری خود را بدین منوال مطرح کرد که هر شخصی دارای هشت هوش جداگانه است که اگر در زمینه کاری خود به یکی از این هوش ها متوسل شود می تواند آینده درخشانی داشته باشد.

افراد موفقی که می بینیم به صورت تصادفی یا با برنامه‌ریزی‌های قبلی توانستند هوش برتر خود را پیدا کرده و بر روی آن سرمایه گذاری کنند. جانسون اوکانر تمرکز خود را بر روی بزرگسالان و استعداد یابی شغلی بنا کرده است اما چهل سال پس از جانسون اوکانر، آقای هوارد گاردنر توانست تئوری استعدادیابی کودکان را مطرح کند، گاردنر تئوری خود را بر پایه تئوری جانسون اوکانر بنا کرد با این فرض که هر استعدادی که ما در بزرگسالی داریم در کودکی نیز همراه ما بوده است، به بیان دیگر در ۳ سالگی، ۱۲ سالگی، ۳۰ سالگی و ۶۰ سالگی استعداد ذاتی یکسانی دارند، اما بهترین زمان برای استعدادیابی افراد در زمان کودکی و فاصله بین ۳ تا ۶ سالگی است

مصطفی اطهری نسب
Author: مصطفی اطهری نسب

لیسانس و فوق لیسانس و دکترای مهندسی کامپیوتر لیسانس و فوق لیسانس حقوق

Like (0)

Be the first to comment “نمایش استعدادیابی”

       
        فروشگاه اینترنتی امین- طراحی تولید و برنامه نویسی مصطفی اطهری نسب
  logo-samandehi
           
   
Translate »
تماس بگیرید